2018 MNMBS #4 Mount Wirth Loppet

Age Group Summary

June 24, 2018


Results By Quantum Race Promoters
MARATHON
Open Women
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Holly Windschitl 3031 F/35 11 4:10:33.8
2 Josie Welsh 3112 F/18 10 3:57:28.1
3 Lisa Martens 3114 F/34 7 2:54:18.6
4 Stephanie Moats Leibke 3107 F/44 7 3:23:42.9
5 Cass Studer 3025 F/37 6 3:16:48.1
6 Lisa McIntyre 3109 F/37 5 2:52:55.2
 
Open Men
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Matthew Abel 3000 M/37 13 4:05:06.4
2 Bruce Martens 3001 M/40 13 4:10:41.5
3 Ken Raiche 3069 M/43 13 4:12:23.0
4 David Jensen 3033 M/35 13 4:19:26.3
5 Tyler Haroldson 3105 M/19 12 4:01:39.5
6 Jeff Bushendorf 3108 M/37 12 4:03:07.5
7 Charley Serrill 3120 M/39 12 4:07:44.8
8 Allan Shuros 3110 M/44 12 4:07:50.0
9 Zachary Goldberg 1058 M/24 12 4:12:20.2
10 Clint Swenson 3027 M/46 12 4:16:45.4
11 Jeremie Van Ryswyk 3065 M/44 12 4:20:57.0
12 Steve Pippin 3121 M/48 12 4:21:18.7
13 Dave Swanson 3071 M/47 11 4:04:14.5
14 James Goblirsch 3089 M/54 11 4:05:21.2
15 Kevin Supple 3111 M/46 11 4:07:18.7
16 Rich Omdahl 3097 M/46 11 4:15:17.9
17 JP Lamere 3116 M/51 11 4:17:15.1
18 Todd Nesvold 3057 M/52 11 4:20:38.3
19 Alexandra Poulos 3018 M/33 11 4:22:23.8
20 Ted Clausen 3004 M/39 10 4:03:47.5
21 Chris Sur 3117 M/51 10 4:03:53.1
22 Christopher Tassava 3118 M/45 10 4:07:28.5
23 Paul Anderson 3058 M/47 10 4:08:54.0
24 Mike Anderson 3113 M/55 10 4:12:08.1
25 Bennett Goiffon 3010 M/37 10 4:18:24.8
26 Harlan Smith 3063 M/50 10 4:18:45.1
27 Jamison Beisswenger 3119 M/41 9 3:27:22.3
28 Marc Harvieux 3012 M/49 9 4:04:26.5
29 Dan Dickmeyer 3006 M/48 9 4:04:59.9
30 Chris Horsmann 3081 M/41 9 4:31:22.1
31 Derek Cassaday 3122 M/32 8 2:59:52.1
32 Jacob Bauer 3106 M/25 8 3:12:27.6
33 Jose Perez 3115 M/40 7 2:44:43.8
34 Eddie Karow 3123 M/53 7 4:09:56.4
35 Mike Larson 3125 M/53 1 30:02.1
 
KIDS COMP
Girls 8 and Under
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Mia Lund 5019 F/ 8 1 38:56.0
2 Ella Lund 5020 F/ 7 1 41:32.9
 
Girls 9 to 10
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Kaylee Janaszak 5079 F/10 1 26:26.8
2 Hailey Pedersen 5077 F/10 1 30:52.6
 
Girls 11 to 12
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Lucy Krawczyk 5073 F/11 1 22:23.8
2 Bethany Anderson 5105 F/11 1 25:05.2
3 Sandy Fish 5082 F/12 1 25:09.2
4 Emily Broden 5080 F/12 1 26:32.2
5 Arin Grant 5087 F/11 1 30:56.7
 
Boys 8 and Under
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Isaac Halverson 5012 M/ 8 1 25:17.9
2 Isaac Leiseth 5039 M/ 8 1 26:09.8
3 Griffin Woeste 5084 M/ 8 1 26:25.2
4 Zinabu Petersen 5078 M/ 8 1 29:17.2
5 Ethan Kremer 5037 M/ 7 1 42:32.9
 
Boys 9 to 10
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jack Mellgren 5100 M/ 9 1 22:17.6
2 Nathaniel Halverson 5013 M/10 1 22:34.6
3 Reid Hamlin 5015 M/ 9 1 25:04.9
4 Erik Dussault 5085 M/10 1 28:36.2
5 Ben Anderson 5106 M/ 9 1 29:05.9
 
Boys 11 to 12
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Hayden Leiseth 5040 M/12 1 20:25.0
2 Tyler Fath 5006 M/12 1 21:18.2
3 Edison Binsfeld 5002 M/11 1 21:51.8
4 Tyler Wujcik 5028 M/11 1 21:54.9
5 Marc Olson 5046 M/11 1 25:04.5
6 Silas Holtan 5072 M/11 1 25:17.6
7 Davis Ledsinger 5081 M/11 1 25:38.0
8 Kyle Hamlin 5014 M/11 1 26:03.5
9 Hunter Gunlogson 5071 M/11 1 26:24.8
 
Boys 13 to 14
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Brady Murdoff 5022 M/13 1 20:25.3
2 Carson Stenger 5083 M/13 1 22:33.5
3 Callahan Daml 5070 M/13 1 22:37.0
4 Josh Sabin 5076 M/14 1 24:28.6
 
CITIZEN
Women 14 and Under
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Anna Gregg Escalante 4171 F/14 2 56:35.3
2 Gracie Gujer 4186 F/12 2 56:45.8
3 selah scherman 4045 F/13 1 30:57.0
 
Women 15 to 18
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Elizabeth Yray 4000 F/15 2 55:39.5
2 Emma Seurer 4188 F/16 2 1:02:25.1
3 Ayden Ochs 4084 F/15 2 1:06:03.2
 
Women 30 to 39
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Sarah Bronner 4192 F/38 2 1:03:21.3
2 Ashley Karels 4189 F/34 2 1:07:34.4
3 Carmen Aiken 4181 F/31 2 1:10:29.1
 
Women 40 to 49
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Heidi Olson 4090 F/40 2 1:02:01.0
2 Janet Hennies 4027 F/49 2 1:03:57.0
3 Molly Frensko 4015 F/42 2 1:06:08.8
4 Elizabeth Dickmeyer 4110 F/49 2 1:06:23.1
 
Women 50 and Over
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Tina Martin 4177 F/57 2 1:06:44.7
2 Jayme Hogan 4173 F/53 2 1:06:47.3
3 Judy Beahm 4187 F/61 2 1:07:35.7
4 Marian ODonnell 4198 F/50 2 1:10:24.8
5 Terri Johnson 4184 F/58 1 1:09:56.1
 
Men 12 and Under
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Teague Jackson 4183 M/12 2 46:57.4
2 Josh Frett 4169 M/12 2 48:45.4
3 James Halverson 4022 M/12 2 52:35.4
4 Carter Juhnke 4174 M/12 2 1:05:38.8
 
Men 13 to 14
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Cedar Webster 4195 M/14 2 44:34.4
2 Cristian Barton 4118 M/14 2 50:54.5
3 Toby Martin-Kohls 4295 M/14 2 1:03:27.6
4 Nathan Lenzen 4076 M/14 2 1:05:12.9
 
Men 15 to 18
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Zach Broden 4002 M/15 2 53:20.1
2 Amane Gustafson 4150 M/15 2 55:31.4
 
Men 19 to 29
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Kaden Woodie 4199 M/20 2 49:52.0
2 Joseph Hall 4172 M/27 2 50:43.8
3 Blaine Stephenson 4292 M/22 2 51:41.3
4 Bryant Lymburn 4287 M/24 2 57:01.2
5 Cody Daudt 4159 M/23 2 1:00:23.3
 
Men 30 to 39
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Justin Bigham 4166 M/36 2 47:02.1
2 Tirone Jefferson 4193 M/38 2 47:12.4
3 Matthew Braa 4167 M/39 2 52:45.0
4 Peter Hanson 4024 M/35 2 52:47.7
5 Ravindra Deowauth 4288 M/30 2 54:50.3
6 Tony Kramer 4123 M/31 2 58:10.0
7 Eric Bigham 4164 M/32 2 59:11.7
8 Christopher Preussner 4191 M/39 2 1:01:55.1
9 Jeff Arndt 4078 M/36 2 1:09:50.2
10 Jared Sebesta 4297 M/34 1 43:21.7
 
Men 40 to 49
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Andrew Webster 4185 M/49 2 48:02.8
2 Mitch Mohs 4037 M/42 2 48:11.8
3 Peter Woeste 4294 M/41 2 52:05.4
4 Fred Vagts 4059 M/48 2 53:48.8
5 Timothy Kohls 4296 M/45 2 54:11.7
6 Brent Hanson 4025 M/44 2 55:24.6
7 Luke Fiore 4013 M/42 2 56:01.1
8 Brian Land 4176 M/49 2 56:11.9
9 Greg Erickson 4293 M/43 2 56:14.7
10 Jeremy Beuch 4196 M/43 2 58:02.4
11 Chris Broden 4197 M/44 1 59:00.4
 
Men 50 to 59
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 John Muszynski 4194 M/53 2 51:05.0
2 Tom Keller 4033 M/58 2 53:07.2
3 Alfredo Martel 4289 M/53 2 54:39.7
4 Jeff Petersen 4290 M/55 2 55:47.1
5 John McGrath 4291 M/58 2 56:00.3
6 Mark Graham 4170 M/58 2 59:25.1
7 Kevin Vander Velden 4060 M/54 2 1:07:17.7
 
Men 60 and Over
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Tim Gallagher 4017 M/62 2 57:06.4
2 John Wehrman 4190 M/68 2 1:04:21.7
 
CITIZEN CLYDESDALE
Citizen Clydesdale
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Craig Juhnke 4175 M/47 2 58:02.2
2 Brian Stanley 4200 M/48 2 1:01:03.8
3 Eric Pedersen 4298 M/43 2 1:01:22.4
 
SPORT
Women 14 and Under
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Lilly Green 2188 F/14 3 1:09:51.2
2 Gabbi Gujer 2288 F/14 3 1:12:07.2
3 Sydney Stenger 2088 F/14 3 1:19:13.8
 
Women 15 to 18
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Sudie Hall 2275 F/15 3 1:09:50.3
2 Meryl Sudeith 2092 F/16 3 1:19:56.6
3 Isabella Dickmeyer 2175 F/15 3 1:20:44.2
4 Tavsha Lange 2265 F/16 3 1:29:18.0
5 Karlie Bizek 2011 F/15 3 1:47:35.8
 
Women 19 to 29
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Erin Berglund 2009 F/19 3 1:33:24.3
 
Women 30 to 39
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Carrie Froemming 2242 F/34 3 1:12:27.7
2 Yosmari Mejias 2247 F/37 3 1:20:26.2
3 Mandi Hibbert 2272 F/35 2 52:13.8
4 Sara Spring 2250 F/35 1 30:38.9
 
Women 40 to 49
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Molly Moilanen 2064 F/43 3 1:18:40.0
2 Mel'anie Lund 2054 F/47 3 1:21:09.0
 
Women 50 to 59
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Kelly Skillicorn 2284 F/55 3 1:07:47.5
2 Kris Brazil 2212 F/53 3 1:13:10.4
3 Martha Flynn 2241 F/53 3 1:13:59.5
 
Women 60 and Over
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Debbie Willwerscheid 2129 F/61 3 1:19:12.2
 
Men 14 and Under
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Sam Pikula 2156 M/14 3 1:02:12.0
2 Isaac Silver 2112 M/14 3 1:03:39.1
3 Jake Olson 2171 M/13 3 1:04:35.3
4 ishaq nadir 2248 M/14 1 24:45.8
 
Men 15 to 18
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Barrett Hall 2030 M/15 3 58:30.9
2 Cole Johnson 2039 M/16 3 59:33.2
3 Carter Braa 2239 M/15 3 59:53.8
4 otto weber 2097 M/15 3 1:00:14.9
5 Andrew Shuros 2282 M/15 3 1:00:14.9
6 Gabriel Steinmetz 2086 M/18 3 1:00:34.9
7 Zach Bollom 2167 M/16 3 1:01:28.9
8 Sam johnson 2277 M/16 3 1:01:51.1
9 Ethan Van Zee 2095 M/15 3 1:04:07.1
10 Oliver Hansen 2270 M/16 3 1:05:25.5
11 Eddie Nigon 2209 M/16 3 1:05:44.2
12 Ethan Healy 2283 M/16 3 1:06:11.1
13 Conor Gregg Escalante 2243 M/16 3 1:06:12.3
14 Ryan Guse 2263 M/16 3 1:07:53.9
15 Jack Hennies 2033 M/16 3 1:09:00.8
16 Caleb Kittleson 2181 M/16 3 1:11:35.5
17 Brandon Riley 2166 M/17 3 1:13:43.0
18 Jack Johnson 2040 M/18 3 1:16:46.7
19 Doug Swenson 2093 M/16 3 1:18:08.6
20 Ryan Hanson 2244 M/17 3 1:19:26.3
21 vincent knutson 2045 M/16 3 1:20:22.4
22 Jeremy Breving 2286 M/18 3 1:36:34.5
 
Men 19 to 29
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Alex Stenerson 2087 M/27 3 1:03:10.4
2 Peter Larsen 2266 M/28 3 1:09:44.5
3 Joseph Hein 2260 M/25 3 1:15:17.7
4 Nick Dahm 2240 M/28 3 1:18:08.4
 
Men 30 to 39
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Anthony Serpe 2170 M/34 3 1:02:25.2
2 Nicholas Klever 2044 M/31 3 1:02:35.4
3 Michael Jarvis 2190 M/30 3 1:02:47.9
4 Kyle Fiebelkorn 2279 M/31 3 1:02:54.9
5 Michael Halverson 2031 M/39 3 1:03:44.3
6 Aaron Zabler 2273 M/37 3 1:04:16.7
7 dustin juntunen 2041 M/38 3 1:04:44.5
8 Isaac Kasper 2289 M/37 3 1:05:06.0
9 Charlie Puttonen 2070 M/34 3 1:08:19.2
10 Elliott Krizek 2222 M/32 3 1:11:04.0
11 Matthew Kroese 2047 M/38 3 1:15:57.4
12 Paul Fickle 2281 M/36 3 1:23:10.3
 
Men 40 to 49
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Paul Krumrich 2271 M/45 3 1:00:49.0
2 Brad Skillicorn 2291 M/49 3 1:01:04.4
3 John Munger 2290 M/49 3 1:03:17.0
4 Kyle Marshall 2287 M/44 3 1:04:11.8
5 Todd Bollom 2107 M/49 3 1:04:43.1
6 Bryan Schoenberger 2076 M/49 3 1:05:10.1
7 Chris Beyer 2010 M/48 3 1:05:54.9
8 Matthew Johnson 2038 M/46 3 1:06:21.3
9 John Gregg 2028 M/48 3 1:07:07.5
10 Tony Lema 2115 M/49 3 1:07:40.8
11 Matt Petersen 2068 M/43 3 1:07:59.7
12 bret Hansen 2267 M/47 3 1:08:22.2
13 Mike Andert 2274 M/47 3 1:08:22.9
14 Matt Lacey 2278 M/44 3 1:09:08.9
15 Mark Foslien 2262 M/40 3 1:09:30.9
16 Joshua Worcester 2276 M/43 3 1:10:28.3
17 Don Stenger 2089 M/48 3 1:17:47.2
18 Eric Pikula 2259 M/49 3 1:27:44.0
 
Men 50 to 59
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Mike Grace 2026 M/55 3 1:04:10.7
2 Curtis Schlough 2074 M/51 3 1:09:15.8
3 Micheal Thompson 2251 M/59 3 1:09:43.5
4 Robert Whitmore 2253 M/56 3 1:14:08.5
5 tim weber 2252 M/50 3 1:19:36.5
6 paul dingels 2280 M/53 3 1:20:20.4
 
Men 60 and Over
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Todd Trembley 2151 M/60 3 1:07:22.0
2 Steve Kapaun 2042 M/62 3 1:08:57.2
3 Mark Kowaliw 2245 M/62 3 1:09:14.6
 
SPORT CLYDESDALE
Sport Clydesdale
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Logan Hahn 2292 M/26 3 1:06:29.9
2 John Froelich 2236 M/44 3 1:16:16.8
3 Jeff Schmieg 2075 M/48 3 1:18:24.4
4 Ian Gustafson 2285 M/49 3 1:18:30.5
5 Gary Smith 2001 M/54 3 1:22:57.7
6 Troy Fath 2186 M/42 3 1:24:57.4
 
COMP
Men 18 and Under
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Tom Beyer 1000 M/16 5 1:31:13.8
2 Colin Freed 1072 M/16 5 1:32:02.9
3 Emmett Donohue 1124 M/17 5 1:37:39.8
4 Chihiro Gustafson 1001 M/18 5 1:40:28.5
5 Casey Porter 1040 M/18 5 1:40:28.6
6 yassine nadir 1109 M/16 5 1:42:40.1
7 Vincent Ramirez 1133 M/14 5 1:46:10.7
8 Ashton Engberg 1015 M/18 5 1:47:03.7
 
Men 19 to 29
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Raequan Wilson 1077 M/20 5 1:46:35.1
2 Anders Dahl 1104 M/20 5 1:47:12.2
3 Mark Sullivan 1130 M/29 5 1:49:36.0
4 Clarion Chapiewski 1138 M/24 5 1:50:51.5
5 Kyle Shatzer 1110 M/28 5 1:51:44.7
6 Chad Bannor 5067 M/26 5 1:58:28.7
 
Men 30 to 39
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Tucker Hibbert 1123 M/34 5 1:34:11.4
2 Dan Novak 1127 M/30 5 1:41:02.8
3 Guido Palma 1066 M/35 5 1:43:10.9
4 Justin Bakken 1125 M/38 5 1:43:41.9
5 Nathan Kremer 1053 M/38 5 1:46:20.0
6 Kalen Graham 1019 M/36 5 1:50:01.2
7 Justin Munson 1002 M/31 5 1:50:58.6
8 barrett jesness 1061 M/37 5 1:51:18.2
9 David Kriva 1136 M/35 5 1:51:32.0
10 Dan DeRoma 1013 M/33 5 1:52:21.5
11 AJ Lange 1032 M/31 1 23:41.7
 
Men 40 to 49
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Eric Bernhardt 1009 M/46 5 1:41:04.6
2 Dave Reed 1084 M/48 5 1:45:39.0
3 Ken Earley 1135 M/44 5 1:48:32.0
4 Joel Beach 1008 M/41 5 1:49:03.3
5 Andrew Chaffe 1134 M/44 5 1:49:17.6
6 Jeff Freed 1059 M/48 5 1:49:52.9
7 Matt Chmielewski 1122 M/43 5 1:51:16.5
8 Ryan Hudak 1024 M/45 5 1:52:00.8
9 Eric Guse 1140 M/48 5 1:52:30.9
10 Ryan Fahrmann 1106 M/41 5 1:54:15.1
11 Paul Peterson 1132 M/47 4 1:36:30.5
 
Men 50 to 59
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Mike Ruehle 1042 M/51 5 1:40:27.2
2 Piotr Bednarski 1121 M/52 5 1:40:45.3
3 Jim Jaglo 1142 M/51 5 1:41:11.3
4 Scott Lund 1003 M/51 5 1:41:33.9
5 Rick Ochs 1064 M/50 5 1:43:07.2
6 Mike Berkopec 1102 M/56 5 1:47:20.2
7 Kevin Froemming 1017 M/59 5 1:47:33.5
8 Tim Hieb 1004 M/59 5 1:48:21.8
9 Edward Jackson 1026 M/52 5 1:48:52.9
10 John Lee 1143 M/50 5 1:48:54.8
11 Ladric Grant 1020 M/54 5 1:49:41.9
12 Russell Talib Cadogan 1010 M/51 5 1:53:54.8
13 Pete Betz 1103 M/50 4 1:39:26.4
14 Eric Robertson 1141 M/51 4 1:40:09.4
 
Men 60 and Over
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Rob Ogren 1036 M/70 4 1:32:27.9
2 Mark Klingelhoets 1030 M/65 4 1:34:51.7
3 tom bengel 1139 M/68 4 1:52:34.7
 
SINGLESPEED
Singlespeed Men
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Marcus Bush 1119 M/34 5 1:37:00.2
2 Jeff Curtes 1137 M/49 5 1:40:41.1
3 Travis Northway 1120 M/33 5 1:51:25.2
4 Oliver Hersey 1147 M/18 5 1:51:26.5
5 Henry Braun 1118 M/31 5 1:54:14.4
6 Mackenzie Hansen 1146 M/20 5 1:57:58.1
7 Kevin Flanders 1126 M/45 5 1:58:30.9
8 David Peterson 1131 M/39 2 43:50.9
 
FAT BIKE
Fat Bike Men
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Chris Van Hoven 1116 M/35 5 1:43:17.9
2 Danny Stevens 1115 M/33 5 1:46:30.7
3 Chace Russell 1114 M/25 5 1:51:48.1
4 Steve Sturman 1045 M/42 5 1:57:45.0
5 Erik Gerrits 1112 M/40 4 1:42:18.7
6 Brad Haugen 1113 M/44 4 1:46:04.4
 
ELITE
Women 18 and Under
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Ellie Shuros 63 F/17 5 1:59:40.6
2 Josephine Ramirez 70 F/16 5 2:03:24.6
 
Women 19 to 35
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Megan Barr 65 F/31 5 1:42:57.2
2 Tiffany Edholm 98 F/25 5 1:46:07.7
3 Danielle Larson 105 F/33 5 1:48:11.6
 
Women 36 and Over
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Kristy Kreme Henderson 92 F/38 5 1:50:30.4
2 Janna Krawczyk 55 F/46 5 1:51:43.6
 
Men 18 and Under
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Braeden Anderson 69 M/16 6 1:43:11.1
2 Calvin Sandberg 7 M/17 6 1:47:41.1
3 Evan Hutchison 1144 M/14 5 1:57:47.3
 
Men 19 to 29
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 John Wessling 62 M/27 6 1:46:49.2
2 Samuel Berkland 74 M/28 6 1:47:14.3
3 Calder Glowac 64 M/23 6 1:51:05.8
4 Kevin Thum 15 M/26 6 1:55:28.6
5 Luke Mckenzie 31 M/25 5 1:47:32.0
6 Josey Weik 95 M/22 1 21:52.5
 
Men 30 to 39
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Dominic Talerico 88 M/35 6 1:43:10.6
2 Brendan Bellew 5 M/37 6 1:49:04.6
3 Matt Christiansen 68 M/32 6 1:50:18.3
4 Jesse Sich 27 M/33 6 1:52:31.8
5 Adam Froemming 102 M/36 6 1:55:37.0
6 Joe Nelson 66 M/33 6 1:57:16.6
7 Andrew Urban 67 M/37 6 1:58:07.7
8 matthew allen 36 M/37 6 2:01:14.2
 
Men 40 and Over
Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jeff Hall 1 M/42 6 1:43:11.1
2 John Holtan 54 M/45 6 1:49:30.8
3 Barry Tungseth 99 M/41 6 1:50:38.9
4 Ben Olson 100 M/43 6 1:52:42.0
5 Adam Swank 101 M/43 6 1:52:55.0
6 Matthew Nelson 104 M/43 6 1:53:22.8
7 matt muyres 58 M/47 6 1:54:05.0
8 John Sandberg 9 M/51 6 1:54:43.7
9 Joe Surla 28 M/42 6 1:55:09.6
10 Jay Henderson 93 M/47 6 1:56:40.6
11 Ryan Fitzgerald 11 M/40 6 1:57:00.7
12 Rob Duggan 81 M/46 6 2:00:24.9
13 Steve Stocker 42 M/47 6 2:05:30.1
14 Brandt Elson 72 M/47 5 1:42:19.9
15 Shane Kullman 30 M/46 5 1:44:26.4
16 David mainguy 57 M/53 5 1:45:32.8
17 Matthew Gutowski 19 M/46 3 1:15:00.6