2017 MNMBS #8 Gamehaven Lakeside Grind

Age Group Summary

July 30, 2017



MIDWEST SUPPLIES MARATHON

Open Women

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Pam Nielsen 3048 F/41 7 4:00:26.5
2 Caroline Lund 3280 F/30 7 4:14:05.9
3 Constance Sjoquist 3275 F/56 7 4:16:03.4
4 Kjerstie Wiltzen 3253 F/33 6 4:24:19.6
 

Open Men

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Mathew Abel 3283 M/ 0 9 4:22:19.3
2 Bruce Martens 3000 M/39 8 3:53:22.3
3 Mat Moore 3037 M/45 8 3:58:13.0
4 Dustin Gaffke 3001 M/35 8 3:59:33.8
5 Raymond Nickles 3042 M/36 8 4:01:31.4
6 Jeff Bushendorf 3009 M/36 8 4:01:32.0
7 Charley Serrill 3277 M/38 8 4:03:25.1
8 Jeff Colbert 3044 M/49 8 4:06:32.0
9 Clint Swenson 3005 M/45 8 4:09:50.3
10 Dan Funke 3278 M/50 8 4:17:52.5
11 Kevin Supple 3049 M/45 8 4:18:42.4
12 Jason Gerken 3015 M/39 8 4:19:06.3
13 Ted Clausen 3028 M/38 8 4:25:37.7
14 Nathan Olson 3039 M/44 8 4:28:58.0
15 Patrick Sheedy 3256 M/49 7 3:46:21.5
16 Chris Van Ert 3041 M/46 7 3:52:42.2
17 Randy Brendal 3020 M/49 7 4:00:35.2
18 Mike Binkowski 3013 M/51 7 4:02:03.6
19 Brandon Trigger 3279 M/39 7 4:05:34.5
20 jason scherman 3022 M/39 7 4:21:05.8
21 Brett Koplin 3254 M/56 7 4:42:02.5
22 Andrei Karpov 2025 M/40 6 3:24:29.0
23 Kent Karjala 3255 M/51 6 3:58:04.9
24 Gary Sjoquist 3033 M/64 6 4:00:08.9
25 Rick Erickson 3031 M/48 6 4:01:02.9
26 Lonie Sauber 3019 M/47 5 2:52:18.1
27 Dave Katzmann 3281 M/48 5 3:22:48.4
28 Dan Spengler 3282 M/47 5 4:18:14.7
29 Cody Kramer 3029 M/25 2 1:12:39.9
30 Ed McMullen 3040 M/51 2 1:49:50.2
 

KIDS COMP

Girls 8 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 MIa Lund 5051 F/ 7 1 27:44.6
2 Ella Lund 5052 F/ 6 1 33:54.9
 

Girls 9 to 10

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Lillian Thompson 5036 F/ 9 1 21:27.2
2 Lillianna Voss 5028 F/10 1 22:58.2
3 Charli Snyder 5304 F/10 1 23:00.6
 

Girls 11 to 12

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Charlotte Emanoff 5031 F/11 1 18:28.4
2 Charli Worcester 5050 F/11 1 19:19.0
 

Girls 13 to 14

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Ayden Ochs 5038 F/14 1 15:28.2
 

Boys 8 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Henry Hathaway 5012 M/ 8 1 16:34.8
2 Isaac Halverson 5025 M/ 7 1 19:47.7
3 Lyndon Young 5307 M/ 7 1 21:26.3
 

Boys 9 to 10

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Tyler Wujcik 5001 M/10 1 15:00.6
2 Will Brandvold 5048 M/ 9 1 15:17.4
3 Atticus Harding 5019 M/10 1 15:52.4
4 Nathaniel Halverson 5023 M/ 9 1 17:17.0
5 Edison Binsfeld 5007 M/10 1 17:25.1
6 Alex Burnam 5029 M/10 1 18:33.5
7 Brody Seeger 5308 M/ 9 1 19:40.9
8 Tyler Davidson 5000 M/ 9 1 19:53.3
9 Patrick Vose 5233 M/ 9 1 21:05.3
 

Boys 11 to 12

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Owen Harding 5018 M/12 1 15:08.8
2 Noah Billings 5054 M/11 1 15:19.4
3 Jackson Garcia 5303 M/12 1 16:16.7
4 Matthew Voss 5027 M/12 1 16:31.4
5 Connor McKinley 5021 M/11 1 18:40.7
 

Boys 13 to 14

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Myles Brown 5026 M/13 1 12:40.1
2 Ben Frensko 5002 M/13 1 12:40.6
3 Owen Hall 5053 M/14 1 13:46.0
4 Aidan Harrington 5306 M/13 1 14:50.3
5 Mason Bakken 5055 M/13 1 14:54.2
6 Jackson Voss 5037 M/14 1 15:58.1
7 Callan Mckinley 5020 M/13 1 19:14.6
 

CITIZEN

Women 14 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Isabella Mazion 4118 F/12 2 45:54.8
2 Elizabeth Yray 4505 F/14 2 50:14.5
3 Maysa Burnam 4051 F/12 2 51:51.1
4 selah scherman 4049 F/12 2 55:12.4
5 Ragan Weigel 4094 F/11 2 58:22.7
6 Lauren Weigel 4093 F/11 2 1:04:02.6
 

Women 40 to 49

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Amy Ochs 4080 F/45 2 53:14.9
2 Brandi Strong 4066 F/45 2 57:31.5
 

Women 50 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jodi Milburn 4520 F/51 2 59:47.5
 

Men 12 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Brady Thompson 4057 M/12 2 47:27.7
2 James Halverson 4115 M/11 2 48:46.7
3 Rylan Schauer 4453 M/11 2 49:04.0
4 Ben Brandvold 4519 M/12 2 1:02:25.8
 

Men 13 to 14

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 John-Eric Klecker 4054 M/14 2 39:33.3
2 Liam McDonald 4043 M/14 2 39:41.3
3 Ethan Van Zee 4055 M/14 2 42:10.8
4 Ishaq nadir 4508 M/13 2 50:45.0
 

Men 15 to 18

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Aiden Schauer 4455 M/15 2 44:05.4
2 Saxon Kucin 4090 M/16 2 47:47.0
3 Owen Boyle 4028 M/15 2 52:18.6
 

Men 19 to 29

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Kasper Arduser 4506 M/25 2 47:35.5
2 Jason Soderberg 4461 M/27 2 50:39.7
 

Men 30 to 39

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jesse Hagglund 4031 M/34 2 41:30.4
2 Peter Hansen 4507 M/34 2 43:35.0
3 David Snyder 4456 M/39 2 46:04.6
4 Tony Blake 4452 M/36 2 56:18.5
 

Men 40 to 49

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Drew Rust 4515 M/41 2 43:05.2
2 Matt Morgan 4086 M/45 2 43:28.5
3 Adam Harrington 4459 M/46 2 43:39.7
4 Matt Petersen 4002 M/42 2 43:41.1
5 Chris Beyer 4072 M/47 2 44:13.9
6 Doug Wilson 4521 M/42 2 45:33.3
7 bret Hansen 4460 M/46 2 46:04.2
8 bradley schauer 4454 M/44 2 47:39.7
9 Luke Fiore 4070 M/41 2 47:43.7
10 Fred Vagts 4020 M/47 2 47:56.2
11 Joshua Worcester 4073 M/42 2 49:09.5
12 Brent Hanson 4462 M/43 2 50:32.1
13 Karl Vielhaber 4458 M/47 2 54:31.5
14 Kevin Strong 4064 M/47 2 57:13.6
15 Mitch Mohs 4023 M/41 1 21:30.5
16 Jamie Wujcik 4004 M/47 1 49:17.4
 

Men 50 to 59

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Mark Weinberger 4113 M/59 2 42:17.1
2 Scott Guhl 4047 M/58 2 43:32.9
3 Doug Kmoch 4074 M/50 2 46:02.4
4 Tom Keller 4021 M/57 2 46:04.2
5 Anthony Bakken 4108 M/51 2 46:43.9
6 Robert Vose 4457 M/50 2 47:16.9
7 Bruce Mosher 4102 M/57 2 49:03.9
8 Chris Silver 4513 M/55 2 56:21.7
 

Men 60 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Gary Schildgen 4006 M/65 2 49:07.9
2 Tim Gallagher 4001 M/61 2 50:39.6
3 Michael Wuehler 4451 M/65 2 1:21:05.8
 

CITIZEN CLYDESDALE

Citizen Clydesdale

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Brian Stanley 4078 M/47 2 50:29.4
2 Jesse Boyle 4027 M/40 2 50:50.8
3 Lance Trotman 4060 M/41 2 57:38.0
 

HIGH SCHOOL MEN

Open Men

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Isaac Silver 4517 M/13 2 40:11.2
2 Isaiah Wilson 4522 M/17 2 41:20.3
3 Kole Koehler 4106 M/15 2 41:54.0
4 John Weisenbock 4083 M/16 2 42:09.6
5 Caleb Peterson 4069 M/14 2 44:05.0
6 Chais Olson 4111 M/16 2 44:33.2
7 Nathan Wooden 4105 M/16 2 44:43.3
8 Oliver Hansen 4107 M/15 2 45:01.4
9 Talin Tuchtenhagen 4084 M/18 2 45:16.9
10 Logan Regner 4112 M/14 2 46:27.7
11 Gianni Gagliardi 4088 M/15 2 46:34.8
12 DOMINIK SEEBECK 4085 M/13 2 46:36.1
13 Sam Schildgen 4510 M/14 2 47:23.9
14 Evan Rust 4516 M/16 2 47:59.0
15 Amane Gustafson 4511 M/14 2 50:46.1
16 Will Anderla 4097 M/16 2 51:01.2
17 Dominick Heston 4079 M/15 2 51:43.4
18 Noah SChrooten 4523 M/13 2 51:48.6
19 Owen Skroch 4100 M/13 2 51:49.0
20 Simon Snyder 4101 M/12 2 51:53.8
21 Alex Rahman 4098 M/15 2 52:31.1
22 Casey Paider 4109 M/14 2 53:11.6
23 Ari Silver 4514 M/17 2 53:50.4
24 Jack Swanson 4518 M/14 2 54:47.9
25 Austin McCoy 4110 M/16 2 55:26.5
26 David Everett 4087 M/14 2 56:03.8
27 Bennett Karjala 4512 M/13 2 1:00:05.2
28 Sam Wysocki 4096 M/12 2 1:03:37.3
29 Liam Strong 4067 M/14 2 1:17:29.0
30 Jedidiah Tillock 4068 M/16 2 1:29:41.9
31 Ethan Nelson 4095 M/13 2 1:35:04.3
32 Michael Edwards 4082 M/13 1 46:05.0
 

NORTHERN BREWER SPORT

Women 15 to 18

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Siri Bohacek 2779 F/17 2 1:04:42.3
2 Ellie Shuros 2053 F/16 2 1:11:47.5
3 Zoey Sheedy 2559 F/16 2 1:13:06.2
4 Erin Berglund 2031 F/18 2 1:28:39.4
 

Women 30 to 39

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Lisa Young 2095 F/35 2 1:05:09.4
 

Women 40 to 49

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Molly Moilanen 2077 F/42 2 1:11:48.4
2 Mel'anie Lund 2003 F/46 2 1:13:07.6
3 Catherine McDonald 2058 F/43 2 1:22:40.8
 

Women 50 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Kris Brazil 2092 F/52 2 1:08:39.5
2 Anne Ellefson 2740 F/52 2 1:08:47.5
3 Amy Dawson 2034 F/50 2 1:22:20.4
4 Jodie Karjala 2558 F/51 2 1:30:45.1
5 Kathy Bacso 2737 F/56 1 51:36.9
 

Men 14 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Andrew Shuros 2052 M/14 2 59:40.9
2 Barrett Hall 2554 M/14 2 59:56.5
3 Oliver Hunter 2638 M/14 2 1:01:13.5
4 Derek Fromm 2639 M/14 2 1:02:42.8
5 Jack Brandvold 2121 M/14 2 1:04:44.9
6 Colton Bailey 2099 M/13 1 38:03.3
 

Men 15 to 18

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Tom Beyer 2059 M/15 2 55:30.0
2 Emmett Donohue 2118 M/16 2 55:32.5
3 Chihiro Gustafson 2564 M/17 2 58:42.4
4 Conor Gregg Escalante 2066 M/15 2 59:30.7
5 Drake Harrington 2560 M/17 2 59:41.6
6 Mason Fife 2039 M/16 2 1:00:33.5
7 Cole Johnson 2045 M/15 2 1:00:35.8
8 Peter Herrick 2555 M/16 2 1:01:48.0
9 yassine nadir 2556 M/15 2 1:01:59.8
10 Max Smothers 2637 M/18 2 1:03:51.1
11 Haakon Svendsen 2098 M/17 2 1:05:22.8
12 Noah Fuller 2636 M/16 2 1:07:51.7
13 Adam Colbert 2104 M/16 2 1:07:56.9
14 Jack Johnson 2046 M/17 2 1:07:59.9
15 Connor McDonald 2057 M/15 2 1:10:20.6
16 Will Roslanksy 2125 M/17 2 1:16:08.0
17 vincent knutson 2094 M/15 2 1:17:01.8
18 Zach Burnam 2069 M/15 2 1:25:45.1
19 Dakota Kelly 2569 M/16 1 38:38.4
20 Riley Sellars 2037 M/15 1 39:22.7
 

Men 19 to 29

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Stephen Percy 2096 M/29 2 1:00:39.9
 

Men 30 to 39

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 John Swain 2107 M/32 2 59:36.1
2 Mike Halverson 2055 M/38 2 1:00:28.1
3 Travis Seeger 2563 M/38 2 1:01:16.6
4 Scott Kyser 2105 M/32 2 1:01:36.6
5 Andrew Gislason 2562 M/36 2 1:05:13.0
6 Daymon Thompson 2081 M/36 2 1:06:56.8
7 Aaron Percy 2091 M/36 2 1:12:13.2
8 Andy Boe 2056 M/33 2 1:14:26.9
9 Nicholas Klever 2024 M/30 2 1:19:43.7
10 Jeff Arndt 2566 M/35 2 1:34:45.6
 

Men 40 to 49

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Nick Pettis 2109 M/44 2 1:00:43.8
2 Matthew Johnson 2044 M/45 2 1:01:07.7
3 Mark Walter 2628 M/42 2 1:01:10.2
4 Mario Minelli 2625 M/47 2 1:01:13.5
5 Tony Lema 2599 M/48 2 1:02:44.5
6 William Schildgen 2120 M/42 2 1:02:54.7
7 Whitney Schauer 2552 M/49 2 1:03:03.8
8 Ben Fife 2106 M/49 2 1:04:25.2
9 Mike Andert 2038 M/46 2 1:04:28.0
10 Ron Smith 2126 M/46 2 1:04:47.9
11 Matt Lacey 2568 M/43 2 1:05:09.3
12 John Gregg 2065 M/47 2 1:05:14.8
13 Bill Walters 2000 M/40 2 1:06:15.2
14 Jose Diaz 2030 M/44 2 1:12:19.9
15 David Brown 2567 M/49 2 1:14:08.2
16 Adam Emanoff 2082 M/42 2 1:14:22.0
 

Men 50 to 59

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jack Ellefson 2027 M/54 2 1:02:49.2
2 Todd Trembley 2093 M/59 2 1:03:20.9
3 Bob Glowac 2553 M/54 2 1:03:59.4
4 Steve Tracy 2004 M/51 2 1:04:50.4
5 Jeff Meyer 2022 M/53 2 1:05:03.5
6 Craig Brown 2062 M/53 2 1:05:24.2
7 Frank Zink 2032 M/54 2 1:05:30.6
8 David Wiblishauser 2743 M/56 2 1:05:30.7
9 Tony Schwichtenberg 2600 M/50 2 1:07:52.8
10 JEFF SEEBECK 2089 M/50 2 1:08:01.9
11 Peter Bohacek 2780 M/54 2 1:09:15.7
12 David McKinley 2051 M/51 2 1:09:43.5
13 Mike Pascoe 2565 M/57 2 1:12:02.1
14 BRIAN AKULLIAN 2127 M/54 2 1:13:09.5
15 Frank Bobick 2009 M/50 2 1:16:18.4
16 Ron Kapaun 2100 M/57 2 1:16:59.2
17 Dean Bacso 2739 M/55 2 1:20:06.0
18 Tim Wateski 2119 M/57 2 1:24:48.2
19 Kevin Knutson 2557 M/53 2 1:26:24.1
20 Mark Schuttenhelm 2738 M/57 2 1:29:52.3
21 Mike Grace 2561 M/54 2 1:36:36.8
 

Men 60 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Steve Kapaun 2026 M/61 2 1:04:23.5
2 Bill Baker 2122 M/62 2 1:14:26.0
3 Denny Barry 2087 M/68 2 1:15:15.3
 

NORTHERN BREWER SPORT CLYDESDALE

Sport Clydesdale

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Alex Ohara 2124 M/31 2 1:03:50.0
2 Chad McDonald 2010 M/46 2 1:10:13.2
3 Ian Gustafson 2570 M/48 2 1:11:06.0
4 Gary Smith 2064 M/53 2 1:22:15.4
5 Steven McDonald 2648 M/49 2 1:35:54.2
6 Michael Voss 2110 M/51 2 1:47:30.0
 

COMP

Men 18 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Mikael Ellingson 1064 M/17 3 1:23:59.2
2 Campbell Karjala 1069 M/17 3 1:25:24.7
3 Casey Porter 1030 M/17 3 1:25:30.9
4 Willem Krattley 1335 M/15 3 1:29:06.4
 

Men 19 to 29

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Mark Sullivan 1017 M/28 3 1:24:41.9
2 Matthew Edmond 1336 M/24 3 1:38:34.0
 

Men 30 to 39

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Andrew Urban 1034 M/36 3 1:24:19.0
2 Justin Bakken 1062 M/37 3 1:25:09.3
3 Nathan Kremer 1048 M/37 3 1:27:53.5
4 Justin Munson 1063 M/30 3 1:28:38.4
5 Steve Bailey 4484 M/37 3 1:29:50.9
6 Jesse Bader 1404 M/33 3 1:30:48.9
7 Dan DeRoma 1005 M/32 3 1:32:21.1
8 Matthew Kohner 1028 M/39 3 1:33:21.4
9 Mark Foslien 1061 M/39 3 1:36:10.9
10 Jose Perez 1360 M/39 3 1:37:32.3
 

Men 40 to 49

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Michel Dalal 1371 M/46 3 1:27:17.1
2 Randy Smothers 1412 M/49 3 1:28:27.1
3 Ryan Hudak 1016 M/44 3 1:29:45.0
4 Rick Ochs 1089 M/49 3 1:30:11.7
5 Marc Wiken 1046 M/43 3 1:32:37.4
6 Jeffrey Penman 1002 M/49 3 1:32:41.5
 

Men 50 to 59

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Scott Lund 1001 M/50 3 1:24:49.9
2 kevin froemming 1065 M/58 3 1:27:58.3
3 Tim Hieb 1003 M/58 3 1:29:56.4
4 Mike Anderson 1010 M/54 3 1:37:17.3
5 Leigh Mazion 1008 M/53 1 34:41.8
 

Men 60 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Robert Ogren 1396 M/69 3 1:34:29.9
2 Mark Klingelhoets 1023 M/64 3 1:43:14.2
3 Larry Marx 1367 M/68 3 2:08:24.6
 

COMP SINGLESPEED

Singlespeed Men

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Travis Northway 1006 M/32 3 1:25:28.5
2 Brett Koball 1339 M/31 1 1:12:08.8
 

COMP FATBIKE

Fat Bike Men

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Aaron Johnson 1337 M/27 3 1:33:26.6
2 Jim Garrett 1402 M/35 3 1:36:10.8
3 Brad Haugen 1338 M/43 3 1:50:12.4
4 Curtis Tesch 1055 M/56 3 2:00:58.6
 

LAMERE CYCLES ELITE

Women 18 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Josie Welsh 303 F/17 3 1:29:06.9
2 Gabrielle Mazion 6 F/15 3 1:39:13.7
 

Women 19 to 35

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Christin Stuschka 44 F/28 3 1:33:54.2
2 Holly Windschitl 220 F/34 3 1:34:53.6
3 Katie Thompson 286 F/32 3 1:48:27.2
 

Women 36 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Robin Williams 2 F/38 3 1:28:31.4
2 Rebecca Sauber 81 F/40 3 1:30:23.1
3 Brooke Bailey 64 F/36 3 2:07:07.6
 

Men 18 and Under

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Wyatt Furois 304 M/18 4 1:42:42.0
2 Charlie Jamieson 285 M/18 4 1:51:45.5
 

Men 19 to 29

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jason Colestock 296 M/19 4 1:42:05.0
2 Kasey Basco 41 M/26 4 1:42:36.4
3 Ethan Depman 291 M/20 4 1:44:16.3
4 Logan Grace 45 M/22 4 1:45:39.5
5 Jack Ellingson 30 M/19 4 1:48:24.1
6 Kevin Thum 26 M/25 4 1:48:35.0
7 Eli Marksworth 284 M/19 4 1:48:35.6
8 Calder Glowac 236 M/22 4 1:51:03.7
9 Alex Meyer 227 M/25 4 1:52:51.6
 

Men 30 to 39

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Danny Whipple 273 M/30 4 1:45:02.5
2 Brendan Bellew 35 M/36 4 1:45:52.1
3 Jesse Sich 22 M/32 4 1:48:42.3
4 David Oachs 3 M/38 4 1:49:38.1
5 Adam Gorski 235 M/30 4 1:51:06.4
6 Agustin Deltour 59 M/38 4 1:51:47.4
7 Ryan Fitzgerald 292 M/39 4 1:54:09.7
8 Eric Hathaway 21 M/38 4 2:00:52.2
 

Men 40 and Over

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Jeff Hall 1 M/41 4 1:39:21.0
2 Jesse Rients 288 M/40 4 1:43:09.9
3 Tim Brandvold 50 M/48 4 1:48:48.3
4 Matt Nelson 23 M/42 4 1:49:57.2
5 Steve Stocker 51 M/46 4 1:53:12.4
6 Rob Duggan 46 M/45 4 1:55:04.1
7 Joe Surla 5 M/41 4 1:55:31.7
8 Allan Shuros 219 M/43 4 1:55:51.4
9 Rinkleff Franz 287 M/47 4 1:56:43.7
10 Dave Christensen 14 M/54 4 1:57:07.8
11 Dave Swanson 37 M/46 4 1:58:26.2
12 Jay Henderson 318 M/46 4 2:02:00.7
13 Robert Kohl 4 M/46 4 2:02:06.5
14 Shane Kullman 33 M/45 4 2:08:23.7
15 Cory Gross 319 M/43 4 2:14:27.3
 

HIGH SCHOOL WOMEN

Open Women

Place Name Bib No Gender/Age Laps Time
1 Anna Gregg Escalante 4024 F/13 2 53:38.3
2 Clarissa Wegener 4266 F/17 2 55:14.1
3 Salma Nadir 4509 F/17 2 56:43.9
4 Sarah Vielhaber 4089 F/13 2 57:58.7
5 Elizabeth Vielhaber 4091 F/13 2 1:00:15.2
6 Franziska Rinkleff 4092 F/12 2 1:00:40.1
7 Ahnika Trotman 4103 F/14 2 1:04:12.7
8 Bella Neblett 4071 F/13 2 1:09:45.5